Pionerzy Sulechowskiego Sportu.
(Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Sulechów, grudzień 2008, nr 72, s. 12)

Dnia 05 grudnia 2008 r. o godz. 17 odbyło się spotkanie z "pionierami sulechowskiego sportu". Miejscem zgromadzenia był dawny zbór kalwiński w Sulechowie. Organizatorem spotkania było Sulechowskie Towarzystwo Historyczne, a patronem Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny. W uroczystościach uczestniczyło blisko 100 osób. Otwarcia dokonał Marek Maćkowiak, prezes STH, który po wypowiedzi Burmistrza Sulechowa, przedstawił historię początków pierwszych klubów sportowych: KS "Sulechowianka", KS "Kolejarz" i KS "Orion".

Oprócz zawodników Sulechowianki, Kolejarza i Oriona, udział w spotkaniu wzięli m. in. sportowcy pierwszych składów Sparty, Zawiszy, Piasta, Lecha, TKKF-ów, SKS LP, SKS-ów, UKS Trójki, MKS Lech, MKS Orion, IZOLACJI.

Wszyscy uczestnicy za swoją sportową działalność otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem. Dyrektor sulechowskiego klubu MLKS "Zawisza" Roman Rakowski i prezes MSKS "Orion" Tytus Fokszan wręczyli honorowe karty wstępu na najbliższy sezon siatkarski.

W dalszej części spotkanie przebiegało w miłej i kameralnej atmosferze. Dawni zawodnicy wspominali swoje sukcesy i porażki oraz zabawne wydarzenia towarzyszące dawnym meczom. Całość oprawiono prezentacją multimedialną, w której znalazły się fotografie z minionych lat sulechowskich klubów i ich rozgrywek. Oficjalną część zakończono hasłem "Cześć Sportu!" zaczerpniętym z dawnej tradycji KS "Sulechowianka" i odśpiewano Rotę.

Sponsorami spotkania byli: Tadeusz Pająk, Przewodniczący RM w Sulechowie, Zarządy Zawiszy i Oriona.

Marek Makowiak
Presez STH