Johannes Richtsteig [1], [2] – dwudziesty siódmy w kolejności z wymienianych w kronikach burmistrzów Sulechowa. Urodził się w 1648 r. W 1678 r. był adwokatem urzędowym, w 1681 r. radnym miejskim, w 1690 r. sędzia dworu i w 1697 r. burmistrzem. Poślubił Annę Catharinę Schultz, córkę burmistrza w Bretz. Mieli córkę również o imionach Anna Catharina, która wyszła za mąż za Heinricha Georga Matthiasa Schwolcke. H. Richtsteig i jego żona zachorowali, jak napisał Wilcken „i z powodu dwóch różnych przypadków chorobowych prawie równocześnie zmarli” w 1708 r.

Marek Maćkowiak

- Albert Splittgerber, Geschichte der Stadt und des Kreises Züllichau, Züllichau 1927 r. [2],
- Johann Christoph Wilcken, Züllichographia oder Chronica der kgl. Preußischen Stadt Züllichau, Züllichau 1753 r.[1]